Tagasi enda juurde

23. juuni 2015, 08:36 | Posted in Kõiksuguvärki | 3 kommentaari

Harjumused on ohtlikud, nendega võib nii ära harjuda, et muutust enam ei märkagi ning tundub – jah, nõnda olen alati olnud ning nõnda ongi mu tõeline loomus. Kui nii juhtub hea harjumusega, on ju vahva, kui aga pigem elu närtsitava tavaga, siis pole tore.

Avastasin hiljuti, et olen väga sügavalt ja kaua omaks võtnud isikliku jõu varjamise harjumuse. Ning et olen selle harjumuse tagajärjel tõepoolest oluliselt muutunud, kahjuks mitte mulle meeldivas suunas. Olen end lihvinud võimalikult kõigile meeldivaks, võimalikult ümmarguseks ja vähehaavavaks, võimalikult nähtamatuks….sest olen arvanud, et olulisim on inimeste vaheline harmoonia ning mul tuleb selleks ennast ohverdada. Kuid tõeline harmoonia ei nõua enda hävitamist teiste heaolu nimel, tõelises üksteist austavas suhtes on igal ruumi olla nagu ollakse ning kokkulepped on vastastikused, mitte ühepoolne ohverdus.

Pealegi ei aita see tegelikult kedagi, kui üks loobub oma tõelisest olemusest, annab ära oma jõu. Maailm muutub vaid vaesemaks.

Ma ei tea veel päris täpselt, miks sellist õppetundi vajasin, kuid tean, et mul on tasapisi küllalt mõttetust enesehävitamisest ja endast loobumisest. Nii nagu olen, nii olen ja õnneks on alati võimalik uuesti valida.

3 kommentaari »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. Jah.

  2. Nõus, suhe ei tohiks olla ühepoolne ohverdus, aga vahel on vaja enesel anda rohkem, loobuda enam, tehes seda teadlikult on ehk hilisema kahetsuse ja negatiivsete tunnete tekkimise võimalused minimaalsed 🙂 Või saada hiljem teadlikuks, mõistes, et ma vajasin seda…

    Päikest!

  3. Hästi sõnastatud! Tegin selle sama avastuse aasta algul ja elu on märksa kergem olnud – just be yourself. 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries ja kommentaarid feeds.

%d bloggers like this: